پاسخ به پرسش‌های متداول مبتدیان مدیتیشن

چگونه مراقبه کنم

اگر در مدیتیشن یا مراقبه مبتدی بوده یا کنجکاوید که آن را بیاموزید، حتماً پرسش‌هایی در این‌باره در ذهن‌تان هست که دوست داشتید از یک مربی مطمئن و متخصص بپرسید… یک نفر مثل تارا براک!

 

تارا-براک

 

تارا براک

خانم تارا براک که دارای دکترای روانشناسی بالینی‌ست، آموخته‌هایش را با آموزه‌های معنوی مشرق‌زمین در می‌آمیزد و تعلیماتش بر حضور در لحظه، تمرکز به درون، داشتن زندگی غنی و ارتباطی نوع-دوستانه با جهان معطوف است. او بر این باور است که با خردمندی و شفقت می‌توان از بار محنت خود و دیگران کاست و زندگی پرمعنی‌تری داشت.

تارا، علاوه بر نوشتن کتاب و برگزاری دوره‌های آموزشی، دانسته‌ها و تجربیات خود را از طریق انتشار فایل‌های صوتی، تصویری، و متنی رایگان نیز با همگی سهیم می‌شود. از جمله‌ی این فایل‌ها، کتابچه‌ی «چگونه مراقبه کنم» است که در قالب پاسخ به پرسش‌های متداول مبتدیان مدیتیشن ارائه شده است.

 

 

درباره‌ی این کتابچه

از آنجایی که خود دکتر براک در حیطه‌ی تمرینات مدیتیشن برای سلامت روان متخصص است و همچنین راهنمایی‌هایش در این کتابچه را ساده، روشن، و عملی یافتم، محتوای آن را بدون تغییر، ترجمه کردم تا در اختیار مراقبه-کنندگان فارسی زبان قرار گیرد.

 

نکته:
  • لینک‌هایی نیز در این کتابچه گذاشته شده که برای پیگیری بیشتر علاقمندان است. طبیعتاً این لینک‌ها به محتوایی پیوند دارند که به زبان انگلیسی هستند.
  • پیام‌های این کتابچه به زبانی ساده و روشن بیان شده است، اما به هر حال، در حیطه‌ی مدیتیشن اصطلاحاتی خاص وجود دارد که چندتا از آنها در این فایل بکار رفته‌اند که از خودم توضیح بیشتری به آن‌ها اضافه نکرده‌ام. در صورت لزوم، مفهوم و توضیح مربوط به آنها را می‌توانید در اینترنت جستجو کنید.

 

در یکایک لحظات، حتی در لحظات درماندگی نیز می‌توانیم به حریم حضور و مهرورزی پناه بیاوریم. کافی‌ست درنگی کنیم، نفسی بکشیم، و پنجره را به روی حیاتی که درون‌مان جریان دارد بگشاییم. وقتی چشمان‌مان به این بیداری راستین گشوده می‌شود، آنگاه است که به آنجا که تعلق داشتیم بازگشته‌ایم؛ به آرامش و آزادی ذهن.

تارا براک

 

کلاس مدیتیشن تارا براک

دانلود کتابچه‌ی چگونه مراقبه کنم

با سپاس از استاد تارا براک که ترجمه‌ی فارسی‌ام از کتابچه‌ی خودشان را در وب‌سایت خود منتشر نموده‌اند، حال شما می‌توانید این راهنمای مدیتیشن را از سایت ایشان نیز دانلود کنید (این دو نسخه هیچ تفاوتی ندارند).

 

کتاب زندگی در لحظه

سبک مدیتیشن خانم دکتر تارا براک از نوع «در لحظه بودن» است و در جلساتش تاکید فراوانی بر این نکته دارد. بدین ترتیب، جا دارد کتاب «زندگی در لحظه» اثر خانم جیل هاسن را به شما معرفی کنم که در حال حاضر نوبت چاپ سوم خود را می‌گذراند.

اشتراک گذاری در تلگرام
Previous Entries ده غذا برای پاکسازی بدن Next Entries متن و ترجمه ترانه های آلبوم «شاهد» کیتی پری

دیدگاهتان را بنویسید

*